Scroll to top
© 2018, Wsparcie inwestycji w projektach budowlanych
Share

O Nas


DZIAŁAMY KREATYWNIE, DOSTOSOWUJEMY KONCEPCJE POD TWOJE POTRZBEBY I REALIZACJE, OPRACOWUJEMY WNĘTRZE DO JEGO PRZEZNACZENIA

/Services

dowiedz się więcej o zakresie działań budowlanych projektów

Nasze usługi

Czy wybrany projekt odpowiada warunkom działki

Czy wybrany projekt odpowiada warunkom działki

Granice działki budowlanej wg. Dz. U. 2002 r., Nr. 75, poz. 690 odległości od granicy działki budowlanej powinny wynosić:

1. Przy ścianie z otworami okiennymi lub drzwiowymi - 4 m.
2. Przy ścianie bez w/w otworów - 3 m.
3. Od najbliższej krawędzi otworu okiennego umieszczonego na dachu lub w połaci dachowej - nie mniej niż 4 m mierzone w poziomie.
4. Okapy i gzymsy nie mogą pomniejszać tych odległości o więcej niż 0,5m.
5. Balkon, galerie, werandy, tarasy i schody zewnętrzne nie mogą pomniejszać tych odległości o więcej niż 1,0 m.

Przy wyborze projektu warto zwrócić uwagę, w którą stronę jest otwarty dom. Od frontu, czyli od ulicy umieszczamy zwykle wejście, wiatrołap, kuchnię, pomieszczenia gospodarcze, a od strony ogrodowej pokój dzienny z tarasem oraz sypialnie. To bardzo ważne dla komfortu użytkowania.

Read More
Dlaczego warto wybrać gotowe projekty domów zamiast zlecać ich wykonanie?

Dlaczego warto wybrać gotowe projekty domów zamiast zlecać ich wykonanie?

Możliwości jakie obecnie daje architektura a konkretniej projektowanie domów są naprawdę ogromne. Wiele osób ma więc trudności z podjęciem decyzji co do tego, czy projekt jeśli chodzi o domy szeregowe zlecić firmie, czy też po prostu kupić gotowy projekt. Jednoznaczna odpowiedz na pewno nie będzie prosta.

Większość osób może mieć obawy co do indywidualnego charakteru projektu. Jak nie trudno domyślić się będzie on znacznie uboższy niż w przypadku, kiedy projekt tworzony jest na indywidualne zamówienie. Nie mniej jednak jeśli chodzi o domy parterowe jest to rozwiązanie jak najbardziej polecane, gdyż większość z nich charakteryzuje się bardzo podobnymi parametrami, zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i powierzchnię. Oczywiście gotowe projekty można dostosować do własnych potrzeb, przez dodanie odpowiednich elementów. Takie czynności może wykonać również firma sprzedająca typowe projekty domów.

Wiele tutaj zależy od preferencji klienta. Im są one wyższe tym wyższe wymagania będą postawione firmie wykonującej projektowanie domów oraz je sprzedającej. Niewątpliwie największym plusem tej sytuacji jest to, że cena gotowego projektu będzie znacznie niższa. To jest właśnie główny powód dla którego warto zastanowić się nad takimi rozwiązaniami.

Read More

Co nas wyróżnia

ponad 10 lat doświadczenia projektowego do każdego zakupionego projektu domu mieszkalnego dodajemy gratis: - projekt 4 typów ogrodzeń, - projekt szamba! 5 % rabatu na materiały budowlane w wybranych składach budowlanych