Scroll to top
© 2018, Wsparcie inwestycji w projektach budowlanych
Share

Przywiązanie do tradycji a własny dom

Technologia stawiania domów, która sprawdza się w Kanadzie, będzie się też sprawdzać w Polsce. Nie ma tam przecież cieplejszego klimatu aniżeli u nas, więc zapewnia ona, iż dom będzie nie tylko stabilny, ale także będzie dobrze chronił przed zimnem. Chodzi tu o technologię szkieletową. budowa domów kanadyjskich to oparcie budynku na drewnianym szkielecie. Stawiane w Polsce nie są tak tanie, jak w Kanadzie, ze względu na cenę drewna. Stawia się je jednak bardzo szybko, to też jest zaletą.

Dlaczego więc nie są bardziej popularne? W dużym stopniu powodem tego jest nasze polskie przywiązanie do domu i tradycji. Dom to w powszechnym wyobrażeniu ma być budynek, jaki przetrwa wieki. Trwałość, solidność, masywność – takie cechy przychodzą zazwyczaj na myśl, kiedy myśli się o domu. Z nimi kojarzą się jedynie budynki stawiane z tradycyjnych artykułów budowlanych, czyli tradycyjne murowane. W Polsce jest bardzo silne przywiązanie do ziemi, do miejsca zamieszkiwania przodków. W społeczeństwach, w których to nie występuje, takie budynki są popularniejsze.

Polacy i ich skłonności do konserwatywnego zachowania

Być może, gdyby był niższy koszt, to technologia ta stałaby się powszechniejsza, zwłaszcza wśród mniej zamożnych osób. Koszt jest jednak porównywalny z budynkami murowanymi. Samo to, iż kanadyjskie stawia się szybciej nie jest w powszechnym odczuciu wystarczająco atrakcyjne, by je wybrać. Może jednak takie być dla ludzi mniej przywiązujących się do miejsc, wiedzących, iż jak będzie trzeba, to bez problemu mogą je porzucić i jechać gdzie indziej. Odczucia i indywidualne potrzeby mogą być więc rozmaite.

Warto je brać pod uwagę tak samo, jak i bardziej obiektywne kryteria. Ludzie w Polsce skłaniają się bardziej ku tradycji. Choć nie brakuje przecież i budynków szkieletowych, więc są i inne preferencje. Osoby zainteresowane takimi na pewno znajdą kogoś, kto taki ma i może podzielić się swoją opinią. Znajdzie się też firmę do postawienia domu.

Polacy często wybierają meble tapicerowane

​Meble tapicerowane już lata temu przechodziły swój największy rozkwit. Jednak standardowe tapicerki odeszły już do lamusa. Na ich miejsce weszły nowatorskie, jakie są dopasowane do każdego domowego wnętrza. Nawet do pokoju dziecięcego. Wszystkie salony trudniące się meblarstwem mają w swoim asortymencie meble tapicerowane. Nawet te z najwyższej półki. Każdy sklep posiada szeroki asortyment produkcji a także bogaty dobór elementów. Jednak meble tapicerowane do antycznych wnętrz a nowoczesnych różnią się od siebie. Głównie motyw tapicerki a także kolorystyka jest zupełnie inna. Do mebli tapicerowanych należą nie jedynie te z materiałów bawełnianych.

Dużą renomą w ostatnich latach cieszą się meble skórzane. Zarówno te ze skór naturalnych, jak i sztucznych. Współczesne meble cechują się wysoką jakością a także starannością wykonania. Do produkcji mebli tapicerowanych producenci używają obecnie dobrze wyspecjalizowanego sprzętu, dzięki któremu można wycinać najmniejsze wzory. Meble tapicerowane tworzą bardzo gustowny dodatek wykańczający wnętrze i przestrzeń w domostwa. Czasem nawet są ostatecznym akcentem dodającym otoczeniu tego czegoś.

Related posts

1 comment

  1. Krisi

    O fajnie dzięki za informacje, faktycznie Polacy mają skłonności do konserwatywnych rozwiązań, ja bym nie wybrała takiego w swoim domu

Post a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *