Scroll to top
© 2018, Wsparcie inwestycji w projektach budowlanych
Share

Nowoczesny wystrój wnętrza – jak o niego zadbać?

Trendy w stylizacji mieszkań zmieniają się co kwartał -co rusz widać nowe, ciekawe instalacje, przebijające się na pierwszy plan kolory oraz tekstury wykorzystywane masowo podczas aranżacji wnętrz. Fachowcy podążają za modą a klienci chłoną ją pragnąć unowocześniać swoje salony, kuchnie, sypialnie czy nawet piwnice. Każde pomieszczenie wraz z otrzymaniem nowego wyglądu zdaje się nabywać duszę, której wcześniej nie miało.

Nowocześnie równa się modnie?              

Projektowanie wnętrz w świetle tak dużych przemian, wielości gustów oraz ogromnej podatności na zmiany jest sztuką niezwykle trudną. Jak bowiem odpowiedzieć klientowi na pytanie o „nowoczesny wystrój wnętrz”? Pojęcie nowoczesności skrywane w rozwiązaniach wykorzystywanych do stylizacji konkretnych powierzchni objawiać się może chociażby wykorzystaniem elementów z poprzednich epok.

Nowoczesny wystrój wnętrz często utożsamiany jest z wystrojem odzwierciedlającym układy z katalogów firm zajmujących się produkcją mebli i dodatków. Nowoczesnymi nazywane są sprzęty proste o niezwykle kanciastym bądź nad wyraz opływowym kształcie oraz (w ostatnim czasie) w pastelowych bądź szarych odcieniach. Do niedawna nowoczesny wystrój wnętrz kojarzył się z kolei z łączeniem kolorów agresywnych, mocnych, zdecydowanych i przeciwstawnych takich jak biel, czerń czy czerwień.  Analizując najnowsze trendy łatwo jednak zauważyć, iż odchodzi się powoli od owych zamysłów na rzecz drewna, spokojnych wręcz sielankowych kompozycji przywodzących na myśl spokój, ciszę i harmonię.

Od dłuższego czasu panują jednak trendy pozostające w ścisłej czołówce rozwiązań stosowanych w aranżacji wnętrz. Do kanonu cenionych i lubianych przez domowników zaliczają się chociażby style takie jak: skandynawski, minimalistyczny czy vintage. Proste i tanie rozwiązania stosowane w ich obrębie rozkochały w sobie miliony osób pragnących żyć w tak właśnie wykończonych wnętrzach.

Nowocześnie nie znaczy drogo.

Wiele osób w obawie przed kosztami zmian nie podejmuje się ich pozostawiając pragnienia o nowoczesnym wystroju wnętrz w sferze marzeń. Jest to jednak olbrzymi błąd, zarówno niewielkim nakładem pracy jak i niewielkim nakładem pieniężnym możliwa jest zmiana wystroju salonu, kuchni, sypialni, łazienki czy innego pomieszczenia w taki sposób, w jaki byśmy chcieli. Warto poradzić się w tej kwestii fachowca. Projektanci wnętrz śledząc najnowsze trendy niejednokrotnie stają się autorami innowacyjnych rozwiązań stosowanych w naszych domach.

Mieszanina barw, kształtów, tekstur to kompozycja składająca się na wystrój wnętrz. Wykorzystanie poszczególnych komponentów zależy do właścicieli pomieszczeń przechodzących metamorfozę i choć często czyniona jest pod dyktando mody warto pamiętać, iż w sposób szczególny powinna zachwycać osoby, które w owych wnętrzach będą prowadziły życie.

 

 

Related posts

Post a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *