Scroll to top
© 2018, Wsparcie inwestycji w projektach budowlanych
Share

Skomplikowany montaż drzwi – jak ma się do projektu

Montując drzwi w swoim domu zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne możemy mieć małe problemy. Nie każdy urodził się fachowcem od montowania drzwi, to normalne. Dlatego jeżeli będziemy mieli zamiar zakupić nowe drzwi i je zamontować, powinniśmy w kolejnych postępowaniach poszukać odpowiedniej firmy remontowej, albo chociaż jednej osoby, która się na tym zna. Jednak czy jedna osoba sobie z tym poradzi?

Może to być trochę trudne. Chyba, że my również zatrudnimy się jako pomoc. Jak wiadomo drzwi są ciężkie, a wstawić je należy bardzo równo. By więc to wykonać, należy zapewnić sobie pomoc. Wówczas jedna osoba trzyma, a druga montuje.

Dzięki temu drzwi zamontowane są dokładnie i równo. W przeciwnym razie byłyby trudności z ich otwieraniem i tak dalej. Powinniśmy wiedzieć, że montaż drzwi jest bardzo ważny. Nie można przy tym popełnić żadnego błędu. Często do tego potrzebna jest specjalna pianka i kliny, a także inne narzędzia. Jeśli ktoś kiedyś wstawiał już takie drzwi, na pewno tego rodzaju narzędzia posiada. Z pewnością mają je wszystkie firmy remontowo budowlane. Dla wielu z nas montaż drzwi jest zbyt skomplikowany. Decydujemy się więc na firmę, którą znaleźć nie jest trudno. Wszystkie jak wiadomo by stać się zauważanymi wychodzą do ludzi i się reklamują. Możemy je więc znaleźć w Internecie i nie tylko. Drzwi po wykonaniu montażu przez jakiś czas muszą pozostać bez naruszenia. Pianka i tak dalej musi dokładnie zaschnąć. Drzwi jeszcze przed nałożeniem pianki powinny zostać równo przymocowane za pomocą specjalnych kątowników, czy innego elementu zapewniającego utrzymanie pionu. W zasadzie to chyba nigdy nie montuje się drzwi wraz z ościeżnicą.

W jaki sposób zamontować prawidłowo drzwi zewnętrzne i wewnętrzne

Zazwyczaj to najpierw ościeżnicę montuje się w ścianie, a następnie jedynie zakłada drzwi. Jednak wiadomo każdy ma swój sposób montażu, może są tacy, którzy potrafią jakimś cudem dokładnie wmontować drzwi wraz z ościeżnicą. Jeżeli ktoś sam montuje drzwi do swojego domu, to oczywiście już jego sprawa i w razie co może mieć pretensję jedynie do siebie. Firmy natomiast muszą się za to zabierać profesjonalnie, by klienci nie mieli żadnych uwag. Taki montaż profesjonalistom nie powinien zająć dużo czasu. Oczywiście czas się wydłuży, jeżeli będzie konieczność wymontowania starych drzwi i przygotowania do montażu nowych, a następnie ich umieszczenie w istniejącym już otworze.

Related posts

2 comments

  1. miki

    Hmm sam się zastanawiałem nad tym rozwiązaniem…

  2. […] rynki dostępnych jest wiele rodzajów drzwi o ich montażu warto poczytać. Różnią się od siebie kształtem, rozmiarem, materiałem z jakiego zostały wykonane. Także […]

    Fajnie cenne rady znadziecie tutaj Polecam

Post a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *