Scroll to top
© 2018, Wsparcie inwestycji w projektach budowlanych
Share

Jak urządzić mieszkanie na poddaszu?

Jednym z największych wyzwań stojących przed projektantami wnętrz są mieszkania znajdujące się na poddaszach. Taki typ ulokowania powierzchni użytkowej często stwarza problemy w praktycznej aranżacji przez wzgląd na spady i skosy pojawiające się w ich obrębie. Dla jednych to urokliwe, dla innych wręcz problematyczne. Jak jednak poradzić sobie ze spadami, które odbierają nam sporo z m2 jakie posiadamy?

Jeśli cała powierzchnia mieszkania znajduje się na poddaszu warto zainwestować w profesjonalne usługi aranżacji. Taki zabieg da nam gwarancję nie tylko pięknie urządzonego lokum, ale także praktycznych rozwiązań, o których zwykli laicy nie mają pojęcia. Fachowcy sprawią, iż pokoje nagle staną ustawne a ponadto zmieścimy do nich wszystko: od kanap po stół jadalniany zachowując przy tym piękno powierzchni ukrytych pod skosami.

Zatem jak urządzić mieszkanie na poddaszu? Oto 3 podstawowe zasady, które warto stosować:

1. Po pierwsze, zaleca się wybór jasnych kolorów, które optycznie powiększą mieszkanie. Zakres barw jest w tym przypadku niezwykle szeroki, od bieli, przez błękity aż po wszelkiego rodzaju odcienie pasteli. Dla tych, który nie przepadają za zbyt rozświetlonymi pokojami istnieje doskonałe rozwiązanie – spady powinny zostać utrzymane w jasnych kolorach, wszystkie proste ściany można jednak pokryć ciemną farbą w ulubionych barwach.

2. Po drugie, tuż przy suficie warto zainstalować drewniane belki łączące schodzące się spady. Belki te dodadzą uroku oraz będą stanowić idealny podkład pod lampy czy innego rodzaju oświetlenie, które niezwykle trudno zamontować na pochyłych powierzchniach.

3. Po trzecie, w miejscach gdzie spady są duże a powierzchnie te nie sprzyjają przebywaniu zaleca się  montaż półek bądź zasłonek. Tak wygospodarowana przestrzeń posłużyć może bowiem jako swoistego rodzaju komórki, regały, na których umieścimy książki czy nawet szafy lub garderoby.

To trzy podstawowe reguły zaspokajające choć w części odpowiedź na pytanie „jak urządzić mieszkanie na poddaszu”. Oczywiście na podstawach się nie kończy. Do stworzenia funkcjonalnego poddasza jeszcze daleka droga. Niezbędna jest wiedza i doświadczenie w zakresie projektowania i aranżacji wnętrz.

Related posts

Post a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *